www.sokollysolaje.cz

Odplata za podzim. Lysolaje porazily Chuchli 5:3

V 15. kole Lysolaje na domácím hřišti přivítaly Čechoslovan Chuchli Praha. Soupeř do této sezony značně posílil a nové hráče přivedl i přes zimu. Jeho tým je tak o poznání silnější než v minulých letech, a proto jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého. Chuchli jsme ale chtěli oplatit porážku 3:6 z podzimu.

Začátek utkání byl vyrovnaný, ani jeden z týmů neměl navrch. Úvodní střelu kapitána Marka Schierreicha vyrazil brankář hostů na roh, o chvíli později se gólmana snažil přelobovat Filip Janoušek, těžký kop ale skončil metr nad levým horním rohem brány. Na druhé straně jednu ze střel Chuchle zlikvidoval pohledným zákrokem Kriebel, další, mířící do poloodkryté brány, zase zablokoval Burgr. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Druhá půle začala úplně jinak. Ze šaten jsme vyšli nahecovaní a ve 47. minutě jsme proměnili hned první akci. Po levé straně vedl protiútok Vendelín Schierreich, který pak před odkrytou bránou přízemním centrem našem Janouška – 1:0. O dvě minuty později jsme vedení navýšili na 2:0, když jsme získali díky vysokému presinku míč před vápnem domácích a Vendelín Schierreich prudkou, přízemní střelou uklidil míč do pravého dolního rohu. A o další dvě minuty pak Daniel Škorpil našel balonem za obranu Filipa Janouška, který se nemýlil ani napodruhé. Během šesti minut druhého poločasu jsme tak vedli 3:0!

Jenže situaci jsme si nedůsledným bráněním zkomplikovali. Dvakrát se prosadil jeden z útočníků hostů a zejména jeho druhý gól byl ukázkový, trefil se totiž patou. V 67. minutě ale zakombinovali naši střídající útočníci. Stefan Savič se i přes dva drobné fauly na jeho osobu probojoval do vápna soupeře, kde před bránou našel Tuyena Duonga Tronga. Ten se brankáře mohl zeptat, kam to chce, a nakonec balon poslal přímo do pravé šibenice, čímž zvýšil na 4:2. Hosté zásluhou kapitána Záhrobského opět snížili. Poslední slovo jsme ale měli my, Lysolaje. Marek Schierreich se za vápnem opřel do míče. Jeho střela se od břevna odrazila k Savičovi, který si tak při debutu v našem klubu připsal kromě asistence i premiérový gól.

V neděli 26. 5. od 17:00 hrajeme na hřišti Březiněvse. Přijďte nás podpořit!

1. FK Meteor Praha VIII .. 13 50:13 32
2. TJ Sokol Stodůlky "C" 14 40:39 22