TJ Sokol Lysolaje vs FK Meteor Praha VIII ..

Datum a čas konání: 12.5.2024 18:00
Místo: Štěpnice 355, 165 00 Praha 6-Lysolaje

Konečně výhra! Lysolaje nasázely Řepím šest gólů za dvacet minut

Muži Lysolaj v předposledním zápase podzimní části zlomili hrozivou sérii vysokých proher. Na hřišti Sokola Řepy to tentokrát byli oni, kdo naděloval, domácím nastříleli šest branek. Produktivní byl v zápase zejména Šimon Schierreich, který dva góly sám dal a na další dva nahrál. Lysolaje navíc udrželi čisté konto.

Zpočátku hrozili spíše Řepy, své příležitosti ale domácí nevyužili. Hlavičku po rohovém kopu zneškodnil gólman Jaroslav Kriebel, který zaskočil za zraněného Tadeáše Kleisnera. V jedné šanci domácí také trefili brankovou konstrukci. Poté se ale naše obrana zkonsolidovala a dalo by se říct, že ve zbytku zápasu už se Řepy do žádné vyložené šance nedostaly. My jsme v první půli ale v podstatě také zahrozili jen jednou. Rohový kop šikovně po zemi rozehrál Vendlín Schierreich, Filip Janoušek ale z úrovně penalty bránu přestřelil. Jinak nám v prvním dějství chyběla zejména finální přihrávka.

To se ale změnilo hned po čtyřech minutách druhé půle. Šimon Schierreich vyzval průnikovkou k běhu svého bratra Vendelína, který si míč ještě z pravé strany zasekl a šikovným obstřelem na zadní tyč překonal brankáře domácích. V 58. minutě pak zvýšil na 2:0 právě Šimon a v ten moment se rozpadla řepská obrana. O pět minut později totiž třetí gól přidal Filip Janoušek, který z naší poloviny hřiště běžel sám na bránu domácích. A hned za minutu se opět trefil Šimon Schierreich, který využil chybnou rozehrávku gólmana. V 67. minutě z dobrých třiceti metrů halfvolejem brankáře doslova propálil kapitán Marek Schierreich a na finálních 6:0 hned o dvě minuty později přidal svůj druhý gól v zápase a jubilejní 20. soutěžní za Lysolaje Janoušek. Poté jsme se soustředili zejména na obranu, Řepy sice kombinovaly a více držely balon, ale do příležitosti se nedostaly.

Lysolaje tak braly tři body za výhru 6:0.