TJ Sokol Lysolaje vs FK Meteor Praha VIII ..

Datum a čas konání: 12.5.2024 18:00
Místo: Štěpnice 355, 165 00 Praha 6-Lysolaje

Další ztráta. Lysolaje v přestřelce podlehli Chuchli

Čechoslovan Chuchle hraje po několika letech na vlastním hřišti a v rámci dalšího kola jsme k nim zavítali my, fotbalisté Lysolaj. Před utkáním jsme si věřili, bilance posledních zápasů vyznívala jasně v náš prospěch. Přesto jsme rozhodně nechtěli nic podcenit a odvézt si z jihu Prahy tři body.

Zápas jsme i v aktivním duchu začali, a ačkoliv jsme po patnácti minutách po špatné rozehrávce smolně inkasovali, úvod byl v naší režii. Šance, které jsme si vytvořili, jsme ale buď zahodili, nebo nás vychytal výborný brankář Chuchle Karel Erben. Ve 26. minutě navíc musel ze hry kvůli zranění odstoupit záložník Luděk Stehlík, po jehož odchodu jsme začali ztrácet převahu ve středu pole.

Po milimetrovém centru Adama Bílka, který přesně našel ve vápně hlavu střelce Filipa Janouška jsme sice dokázali srovnat, hra se ale od onoho střídání začala vyrovnávat. Domácí navíc ještě do půle některé své šance využili a do kabin, tedy buněk, se šlo za stavu 3:1 pro Chuchli.

Všichni hráči ovšem byli odhodlaní stav utkání zvrátit, jenže v 58. minutě si do vlastní brány srazil míč jeden z našich obránců a dvě minuty na to šla Chuchle do trháku, zvýšila už na 5:1. Vstřelit čtyři góly za 30 minut ale nemusel být nadlidský úkol. Na 5:2 stav upravil Šimon Schierreich, druhý gól v zápase v 76. minutě po nahrávce Daniela Škorpila přidal Filip Janoušek. Škorpil chvíli na to orazítkoval tyč, Radek Horák pro změnu trefil prostor, ve kterém stál soupeřův gólman a Jan Lukacko v dobré pozici bránu přestřelil. Naopak domácí byli v koncovce celý zápas neomylní a ještě pět minut před koncem zvýšili na konečných 6:3.