www.sokollysolaje.cz

TJ Sokol Lysolaje vs TJ Slavoj Suchdol "B"

Datum a čas konání: 14.4.2024 16:30
Místo: Štěpnice 355, 165 00 Praha 6-Lysolaje

Dva zápasy, dvě výhry. Áčko přehrálo neoblíbeného soupeře

Dobrý vstup do sezony má za sebou A tým Lysolaj. Muži totiž uspěli i ve druhém, zápase, „céčko“ Stodůlek před domácími diváky porazili 4:0. Zápas přitom nebyl jednoduchý. Stodůlky totiž využívají vysokých a nepříjemných kluků, zejména ve vzduchu jsou tak velmi nebezpečné. Na krajích navíc mají rychlé hráče.

My jsme ale byli na oboje dobře připravení a navíc jsme udeřili jako první. Stejně jako minulý týden se velmi rychle, dokonce ve stejné 6. minutě, prosadil Filip Janoušek. V plánu pak bylo vyvarovat se faulů poblíž našeho vápna, jelikož z následných přímých kopů by Stodůlky mohly skórovat, což se nám zpočátku nedařilo. Z jedné takové příležitosti hosté dokonce trefili břevno. V úvodu zápasu nás soupeř přehrával, vytvořil si množství standardních situací, ale přesto jsme to byli my, kdo vstřelil další branku. Balon Miroslava Burgra za obranu hosté podcenili a do prázdné brány zakončoval Marek Schierreich. Ten měl po chvíli i další velkou příležitost, tentokrát si ale se samostatným únikem neporadil. Ještě do poločasu jsme šli do tříbrankového vedení. Po nepřesnostech v rozehrávce Stodůlek poslal gólmana hostů na opačnou stranu Šimon Schierreich.

O poločase jsme tak sice vedli o tři branky, věděli jsme ale, že druhou půli nesmíme podcenit a také začít hrát lépe. První poločas byl totiž vyrovnaný a my chvílemi ztráceli klid na kopačkách. Ve druhém dějství už jsme ale dominovali. Na 4:0 jsme zvýšili v 60. minutě zásluhou Jana Lukacka, kterého před bránou našel Jakub Veselý. V závěru zápasu jsme se snažili o kombinace, nehnali jsme se do zakončení za každou cenu a soupeři už jsme míč příliš nepustili.

Opět také musíme poděkovat fanouškům za skvělou podporu! Nyní nás čeká od mistrovských zápasů menší pauza kvůli lichému počtu týmů v soutěži a přeloženému utkání se Spořilovem.

1. FK Meteor Praha VIII .. 7 31:4 19
2. TJ Sokol Řepy "B" 7 18:15 12