TJ Sokol Lysolaje vs Čechoslovan Chuchle..

Datum a čas konání: 19.5.2024 17:00
Místo: Štěpnice 355, 165 00 Praha 6-Lysolaje

Uválčené, šťastné vítězství. Lysolaje po obratu porazili Chuchli

Horská dráha. Tak by se daly popsat dosavadní jarní výkony fotbalistů Lysolaj. Namotivováni vylepšit ne příliš povedenou polovinu sezony jsme chtěli našeho dalšího soupeře nejen porazit, ale i fotbalově přehrát. Minimálně to první se povedlo. Zápas, ve kterém jsme dokonce dvakrát prohrávali, se nám přesto podařilo v posledních minutách otočit a zvítězit 4:3.

Podobně jako minulý týden proti Meteoru jsme nezačali dobře. Nedařilo se nám v kombinaci či udržet míč v útoku, nevytvářeli jsme si ani vyložené gólové příležitosti. Naproti tomu Chuchle volila jasnou taktiku – co nejvíce využívat zkušeného a vynikajícího útočníka Lukáše Záhrobského, na kterého létal jeden dlouhý balon za druhým. Už z předchozích střetnutí jsme věděli, že tento forvard umí defenzivě pořádně zatopit. Naši stopeři ale souboje s ním v prvním poločase vyhrávali a tak za Chuchli udeřil někdo jiný – ve 25. minutě hlavou skóroval Dan Urban. Do konce prvního dějství se už příliš žhavého neudálo, poločas tak skončil 0:1 v náš neprospěch.

Věděli jsme, že takto pokračovat nemůžeme. V kabině jsme si spoustu věcí vysvětlili a do druhé pětačtyřicetiminutovky chtěli vlétnout. Jenže prakticky hned po nástupu na hřiště jsme inkasovali podruhé. Po našem špatně rozehraném rohovém kopu zakončil protiútok Chuchle již zmiňovaný Záhrobský.

Naštěstí jsme odpověděli velmi rychle a právě ze situace, která se nám předtím stala osudnou. Ve 48. minutě se k rohu z pravé strany postavil Vendelín Schierreich, který přesně našel hlavu Jakuba Veselého. Ten se tak v zelenobílém dresu trefil hned při svém debutu a pravděpodobně šlo o jeho první kontakt s míčem v utkání. O pár minut později byl ve vápně faulován Filip Janoušek. Rozhodčí nařídil pokutový kop, který proměnil Daniel Škorpil. Ten tak skóroval i ze své třetí penalty v sezoně, ttentokrát zvolil pravou stranu soupeřovy brány.

Rychlé vyrovnání zápasu nám přineslo psychologickou výhodu, naopak soupeř musel cítit frustraci. V 60. minutě rozhodčí ukázal druhou žlutou kartu záložníkovi Chuchle, která tak dohrávala v deseti. Jenže početní výhodu jsme využít nedokázali, naopak. Deset minut před koncem náš brankář rozehrál přesně na útočníka Záhrobského, který lobem minelu potrestal. V duelu jsme tak podruhé prohrávali a zbývalo už jen deset minut.

Našemu tlaku do oslabené obrany ale hosté nakonec nestačili. O vyrovnávací i vítězný gól se postaral Vendelín Schierreich a oba si byli podobné. V 81. minutě padl po dobře rozehraném vhazování, Kuba Veselý pak Vendelínovi posunul míč na hranici vápna a ten kroucenou ranou na zadní vyrovnal. Branka na 4:3 padla v 89. minutě po rychlém zisku míče a Vendelín skóroval opět z pravé strany, opět zpoza vápna a opět na zadní tyč.

Získali jsme tak tři body do ligové tabulky, předváděná hra se ale musí výrazně zlepšit. Snad se to povede již proti Březiněvsi.