TJ Sokol Lysolaje vs Čechoslovan Chuchle..

Datum a čas konání: 19.5.2024 17:00
Místo: Štěpnice 355, 165 00 Praha 6-Lysolaje

Bojovný výkon na body nestačil. Lysolaje pod tlakem remízu neubránili

Posílení obratem proti Chuchli jsme se tentokrát vydali k utkání do daleké Březiněvsi. Soupeř prožívá sezonu jako přes kopírák podobnou té loňské – po vlažném podzimu na jaře ožil a doposud ještě neprohrál. Proto jsme do utkání vstupovali s pokorou, možná až přílišnou, zatímco na domácích byla už při rozcvičce zjevná pohoda.

Jenže úvodní minuty vůbec neodpovídaly tomuto dojmu. Na soupeře jsme vletěli a obrana Březiněvsi měla problém zejména s útoky po naší levé straně. Jeden takový jsme po dvaceti minutách hry přetavili v gól. Filip Seleši míč zatáhl a naservíroval gólovku Tomáši Kučerovi, který i s mírným přispěním obránce dotlačil míč do sítě. Jenže vzápětí přišly dvě bolavé rány, při kterých se ukázala největší síla domácích – standardní situace. Nejprve červenobílí rychle rozehráli přímý kop, při kterém jsme si nepohlídali náběh na zadní tyči – 1:1. A o desítky sekund později Březiněves využila výhodu v podobě rohu, který proměnil kapitán březiněvského áčka Marek Benda.

Vcelku záhy ale opět zafungovala – i přes střídání pravého beka domácích – naše levá strana v čele s Filipem Selešim. Ten si naběhl za obranu a levou nohou zakončoval na zadní tyč. Jeho pokus gólman sice vyrazil, od něho se ale míč dostal ke stoperovi Březiněvse, který si míč nešťastně srazil do vlastní sítě.

Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu. Domácí ale pravděpodobně dostali pořádný ceres, protože do druhé půle nastoupilo úplně jiné mužstvo. Dá se říci, že od 46. do 60. minuty nás soupeř nepustil vůbec k ničemu, my jsme ale poctivě bránili a branku v tomto časovém pásmu nedostali. Pak tlak domácích mírně polevil, aby ale ke konci zápasu začal znovu. V 77. minutě jsme tak zaslouženě kapitulovali. Na centr si do díry mezi našimi obránci naběhl opět Benda, který se hlavou nemýlil. Vítězství domácí potvrdili o sedm minut později, tentýž hráč se v zápase trefil potřetí. Z přímého kopu se prosadil do protipohybu našeho brankáře.

V závěru mohli ještě domácí zvýšit z penalty, kvůli brzkému vběhnutí útočníka Březiněvsi do pokutového území během exekuce desítky ale rozhodčí nařídil nepřímý kop v náš prospěch.

Nyní nás čekají poslední dva zápasy, oba hrajeme doma. V neděli 21. května přivítáme od 17 hodin béčko Sokola Řepy, přesně o týden později pak rezervu Bílé Hory. Přijďte nás podpořit!