TJ Sokol Lysolaje

Oficiální stránky fotbalového klubu

Příští zápas

Bídný Svátek práce. Meteor si odvezl všechny body

Svátek práce se pro lysolajské mužstvo nesl ve znamení fotbalu. Nebo spíše tvrdé a fyzicky náročné bitvy, protože na naše domácí hřiště přijelo pod jmenovkou Meteoru mužstvo Miškovic. Zopakovat podzimní výhru, kdy jsme venku soupeře porazili 4:2, se nám tentokrát nepovedlo a před našimi diváky jsme přišli o všechny tři body.

Soupeř se od první minuty nebál využívat tvrdé hry, která se velmi často pohybovala hluboko za hranicemi pravidel. Náš výkon, zejména ten z prvního poločasu, to ale nikterak neospravedlňuje - během úvodních 45 minut naše mezihra de facto neexistovala. Meteor díky fyzické převaze sbíral takřka veškeré odražené balony, z čehož i dvakrát gólově těžil. Nejblíže k brance soupeře jsme se tak dostali až v závěru prvního dějství, kdy byl Filip Janoušek přidržen ve vápně, rozhodčí ale nereagoval.

Do druhého poločasu jsme nutně potřebovali naši hru změnit. Na míči jsme se sice o něco zlepšili, branku Meteoru jsme ale ohrožovali jen zřídkakdy. Soupeř naopak začal hru kouskovat ještě více, střídání zabrala spoustu času, což mu vzhledem k aktuálnímu stavu 0:2 vyhovovalo. My byli ti, kdo musí hrát. Pořádný tlak jsme si začali tvořit až kolem 80. minuty, o pět minut později jej dokonce využil Šimon Schierreich pohotovou střelou na bližší tyč. Snížení nám ještě dalo naději, jenže ta přišla pozdě. Kdyby se hrálo ještě o pět minut déle, možná bychom srovnali. Jenže na kdyby se fotbal nehraje, po devadesáti minutách hry jsme po zásluze prohráli 1:2.

Pokud chceme bodovat příště, musíme se zlepšit zejména v již zmíněné mezihře a zároveň udržet chladnou hlavu. Přijďte nám k tomu pomoci v pondělí 8. května od 17:00, kdy na domácí půdě přivítáme tým Čechoslovanu Chuchle!