TJ Sokol Lysolaje vs TJ Sokol Řepy "B"

Datum a čas konání: 2.6.2024 17:00
Místo: Štěpnice 355, 165 00 Praha 6-Lysolaje

A-tým: Oba přátelské zápasy před jarní částí vítězné

Po zimní pauze se A tým opět dostává do zápasového tempa. Před startem jarní části III. třídy, kdy Lysolaje už tuto neděli přivítají na domácím hřišti rivala ze Suchdola, odehrál dva přátelské zápasy. První z nich proti nově vzniklému Unionu Břevnov zvítězil Sokol výrazně 12:2. O týden později zelenobílí porazili Pletený Újezd z Kladenska v těžkých přírodních podmínkách 6:3.

SK Union Břevnov – TJ Sokol Lysolaje 2:12 (1:5)

Ke svému historicky druhému zápasu si nově vzniklý Union Břevnov pozval nás, tedy Lysolaje. Pro hráče Sokola tedy šlo hlavně o dostání zápasového tempa zpět do nohou. V zápase jsme se brzy ujmuli vedení a branky postupně přidávali, až se skóre zastavilo na konečných 12:2 v náš prospěch. Přesto jsme v zápase měli dvě slabší pasáže vždy ke konci obou poločasů.

Branky: Schierreich Šimon 3x, Schierreich Vendelín 3x, Kučera Lukáš 2x, Bílek Adam 2x, Hrdlička Tomáš, vlastní

TJ Meteor Pletený Újezd – TJ Sokol Lysolaje 3:6 (3:1)

Na generálku před jarem jsme vyrazili na Kladensko k přednímu klubu tamní IV. třídy – Meteoru Pletený Újezd. V první půli jsme i kvůli špatnému terénu a zejména silnému větru, který foukal proti nám, prohrávali i 0:3. Výkon jsme zlepšili až po nucené pauze, kterou rozhodčí nařídil, protože se k větru přidal i hustý déšť. Po malé přestávce jsme ale náš výkon zlepšili a ještě do konce prvního dějství skóre snížila nová posila Filip Seleši, který do brány dorazil přímý kop Daniela Škorpila.

Že byl dvanáctým hráčem obou týmů vítr se ukázalo ve druhé půli, do které jsme naopak nastoupili právě v jeho směru. Během prvních pěti minut jsme třemi slepenými (a i některými šťastnými) góly skóre obrátili a začali jsme v utkání dominovat. Na světelné tabuli po devadesáti minutách zářilo skóre 3:6.

Branky: Janoušek Filip 2x, Seleši Filip, Škorpil Daniel, Schierreich Šimon, Kučera Tomáš